Wizz Air zdobył tytuł “Europejskiej Linii Lotniczej Roku” przyznawanej przez Aviation 100.

Pierwsi kursanci programu Wizz Air Pilot Academy (fot. pras.)Pierwsi kursanci programu Wizz Air Pilot Academy (fot. pras.)

Nagrodę odebrał Owain Jones, członek zarządu ds. korporacyjnych w Wizz Air podczas uroczystej gali Airline Economics Growth Frontiers 2017 w Londynie.
Nagroda to dowód uznania dla Wizz Air za wysoki wzrost w mijającym roku: rekordową liczbę pasażerów, rozwój siatki połączeń i ogłoszenie zamówienia 146 samolotów z rodziny Airbus A320neo podczas pokazów lotniczych w Dubaju
Zwycięzcy tych cenionych nagród, wyróżnieni za wybitne osiągnięcia w branży lotniczej, zostali wybrani głównie w wyniku głosowania za pomocą ankiet rozesłanych w ciągu dwóch miesięcy do ponad 10000 respondentów z globalnej bazy danych. Nominacje w każdej z kategorii są przyznawane na podstawie punktów zdobytych w oparciu o określone kryteria. Aviation 100 wybiera dziesięć najlepszych podmiotów w poszczególnych kategoriach, a zwycięzca otrzymuje nagrodę za wybitne osiągnięcia.
Owain Jones, członek zarządu ds. korporacyjnych w Wizz Air powiedział: "Jesteśmy dumni z otrzymania tak prestiżowej nagrody, która jest kolejnym potwierdzeniem tego, że Wizz Air jest przykładem doskonale prosperującej firmy i świetnej linii lotniczej. 2017 to dla nas rok wzrostu o 24%, rekordowej liczby pasażerów, rozbudowy siatki połączeń do ponad 550 tras w 43 krajach, a także wprowadzenia do naszej oferty szeregu innowacyjnych rozwiązań. Dodanie nowoczesnych samolotów typu Airbus A320neo pozwoli nam na dalszy rozwój w nadchodzącej dekadzie otwierając kolejne możliwości obniżania kosztów podróży lotniczych na naszej drodze do zdobycia pozycji największej niskokosztowej linii lotniczej w Europie. W 2018 roku zamierzamy nadal koncentrować nasze działania na zaspokajaniu oczekiwań i potrzeb naszych klientów obniżając ceny i zapewniając jednocześnie wysoki poziom obsługi na pokładzie samolotów jednej z najmłodszych flot w Europie.”

Pilot Academy
Wizz Air ostatnio świętował uruchomienie pierwszej edycji programu Pilot Academy organizowanego we współpracy z Tréner Kft z Nyiregyhazy na Węgrzech. W czasie najbliższych 21 miesięcy, kursanci zdobędą wiedzę i umiejętności niezbędne do uzyskania uprawnień pilota liniowego, tym samym biorąc udział w rozwoju Wizz Air.
Podczas uroczystego otwarcia, kursanci powitani zostali przez członków zarządu firm Wizz Air i Tréner. Przyszli piloci otrzymali kurtki lotnicze i zostali oprowadzeni po szkole pilotażu w Nyiregyhazie. Kurs, który właśnie rozpoczynają, przewiduje 750 godzin szkolenia naziemnego, 60 godzin w symulatorze i 145 godzin treningu lotniczego.
Program Wizz Air Pilot Academy został uruchomiony w sierpniu 2017 roku. Jest obecnie dostępny jedynie dla obywateli Polski, którzy nie posiadają doświadczenia lotniczego i chcą zdobyć licencję pilota komercyjnego. W jego ramach uczestnicy zdobędą gruntowną wiedzę zgodnie ze standardami panującymi w Wizz Air. Wybrani kandydaci otrzymają prefinansowanie znacznej części opłaty w wysokości maksymalnie 45 000 euro za pierwsze szkolenia: Airline Transition Program, Airbus A320 Type Transition Course oraz kurs wprowadzający Wizz Air. Piloci będą zwracać kwotę dofinansowania w pierwszych latach zatrudnienia w linii.
Od chwili uruchomienia programu wpłynęło ponad 2000 spełniających wymogi aplikacji. Około 350 osób wzięło udział w Dniach Otwartych w Polsce. Obecnie Wizz Air współpracuje z dwiema szkołami pilotażu: Tréner Kft. na Węgrzech i Egnatia Aviation Ltd. w Grecji. W przyszłym roku planowane jest zaproszenie do programu kolejnych ośrodków szkoleniowych i uruchomienie programu w innych krajach Europy Środkowo-Wschodniej.
Więcej informacji na stronie: pilot-academy.wizzair.com.
WIZZ oferuje również kandydatom możliwość osobistego poznania załogi Wizz Air Pilot Academy w ramach Dni Otwartych.

NADCHODZĄCE DNI OTWARTE WIZZ AIR PILOT ACADEMY
14 stycznia 2018
15:00
Warszawa
Hotel Witkowski,
Aleja Krakowska 131
02-180 Warszawa

15 stycznia 2018
14:00
Wrocław
Novotel Wrocław City,
Wyścigowa 35
53-011 Wrocław

16 stycznia 2018
15:00
Katowice
Novotel Katowice Centrum,
Aleja Roździeńskiego 16
40-202 Katowice

Diederik Pen, wiceprezes i członek zarządu ds. operacyjnych w Wizz Air, powiedział:
“To dla mnie wielka przyjemność powitać nowe pokolenie ambitnych kursantów w rodzinie WIZZ. Życzę im wielu sukcesów podczas szkolenia w Tréner Kft. Mam nadzieję na współpracę w najbliższej przyszłości. Planujemy rozwój programu w przyszłym roku, co umożliwi nam skierowanie oferty pracy do większej liczby utalentowanych osób, tak aby mogły spełnić marzenie o zostaniu pilotem w WIZZ.”
(org.)

Dodaj komentarz z facebooka:

Zostaw komentarz

0
warunkami regulaminu.
  • Artykuł nie został jeszcze skomentowany!